Please update your Flash Player to view content.

Edukacyjna wyprawa do świata Alzheimera i współczesnych uzależnień

Fundacja na rzecz rozwoju i integracji TARCZA w Olsztynie miała nieopisaną przyjemność organizować pierwsze z cyklu edukacyjnych spotkań dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. 

Spotkanie odbyło się 3 czerwca 2016 roku w Centrum Alzheimera „Dar Serca” w Olsztynie prowadzonym przez Stowarzyszenie Europejskie Centrum Wsparcia Społecznego HELPER.

W letnie, piątkowe przedpołudnie pilotażowa grupa 15 uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie wraz z opiekunem uczestniczyła  w nieodpłatnym spotkaniu poświęconym dwóm najbardziej aktualnym problemom cywilizacyjnym˗ chorobie Alzheimera oraz uzależnieniom. 

Szkolenie tematyczne poprowadzili lekarze specjaliści z zakresu psychiatrii z wieloletnim doświadczeniem, którzy w trakcie swojej praktyki zawodowej zetknęli się z każdym stadium choroby Alzheimera, a także tymi znanymi, jak i dopiero odkrywanymi przez młodzież środkami uzależniającymi.

Choroba Alzheimera- choroba XXI wieku - pod takim tytułem lek. med. Małgorzata Borkowska-Sztachańska, specjalista psychiatrii, wprowadzała uczestników spotkania w świat i problematykę osób dotkniętych chorobą Alzheimera. Z kolei lek. med. Agnieszka Wasilewska uświadomiła zebranym, jak szybko zmienia się świat używek i jak łatwo pozornie zwykły nawyk staje się groźnym nałogiem.

Zadbaliśmy także o to, aby uczestnicy mogli spotkać się, porozmawiać i powymieniać się wrażeniami z podopiecznymi Centrum. Ta lekcja zapewne na długo pozostanie w pamięci młodych ludzi i stanie się impulsem do kolejnych spotkań.

FOTORELACJA --> https://www.facebook.com/FundacjaTarczaOlsztyn/posts/1794842850745713