Please update your Flash Player to view content.

Florystyka

Specjalność - Florysta

 

Florystyka (bukieciarstwo) - sztuka układania kwiatów i innych elementów roślinnych w różnorodne kompozycje (bukiety, wiązanki, wieńce, girlandy itp.).
Sztuka znana od starożytności, rozwijała się w dwóch kierunkach - dekoracyjnym (głównie w Europie) i symbolicznym (głównie w Azji, a zwłaszcza w Japonii, tzw. ikebana znana od II wieku.

(źródło: Wikipedia.)

 

Cytaty z gazet: Florysta - to osoba uprawiająca nowy kierunek sztuki - wyrażanie uczuć i nastroju za pomocą kwiatów i roślin ozdobnych [BR]
Florysta jest artystą, który potrafi przekazać jakieś przesłanie. Umie także wykonać dużą kompozycję przestrzenną, zaaranżować całe wnętrze [GP]
Florysta nie tylko układa kwiaty w wiązankę, ale komponuje z nich małe dzieło sztuki. Jest więc artystą [GW]
Florystyka to sztuka układania wykwintnych kompozycji kwiatowych. Można ją porównać do haute couture w modzie. [...] floryści wystawiają swoje prace nie w kwiaciarniach, lecz w specjalnych galeriach [GW].

( Wykaz skrótów: BR - Boss Rolnictwo, GP - Gazeta Poznańska, GW - Gazeta Wyborcza )

 

Florysta tworzy kompozycje kwiatowe zarówno z kwiatów żywych jak i suszonych, wykonuje wiązanki okolicznościowe z okazji np. ślubu, komunii czy chrzcin. Potrafi on również stworzyć dekoracje z roślin suszonych lub doniczkowych oraz kompozycje mieszane. Podczas nauki słuchacze poznają rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, zasady obowiązujące przy komponowaniu bukietów oraz realizują własne pomysły dekoratorskie.
Florystyka jest obecnie jednym z bardziej popularnych zawodów w szkołach policealnych.

Florystyka w szkołach policealnych ATENA to może być dla Państwa strzał w dziesiątkę!

W związku z rosnącymi oczekiwaniami klientów, florystyka jest dziedziną, która mocno rozwinęła się w ostatnich czasach.

 

Profesjonalni floryści są osobami poszukiwanymi w każdej kwiaciarni czy firmie organizującej wystrój na przyjęcia

 

Nauka trwa 1 rok (2 semestry)